30 Ekim 2016 Pazar

Gemide Alkol Tüketim Kontrolü

The record of alcohol consumption consisted of a distribution by month only rather than the actual days of sales to crew. Alcohol policy on board required max 28 units in a 7 day period to be sold yet one man was noted to have 3 bottles of brandy purchased in a month.
Personele alkol satışı, günlük yerine ay içinde toplam satış miktarı olarak tutulmuş. Şirketin alkol politikası haftalık en fazla 28 ünite alkol satışıma müsaade etmektedir. Bir personele ay içinde 3 şişe brandy satılmış olduğu belirlendi.
Açıkça Şirketin Alkol Politikasının çiğnendiğini gösterdiği için high risk bir observationdır. Geminin, major oil şirketleri tarafından reddedilmesine sebep olabilir.
Şirket alkol politikası, personelin kendi başına alkol satın almasını, dağıtmasını ve tüketimini yasaklamıştır. Zabitan tarafından yapılan alkol dağıtım kayıtlarının günlük bazda tutulmasını gereklidir. Üstteki örnekte bir aylık sürede bir personele 3 şişe brandy verilmesi (3cl=1 ünite) 70 cl'lik 3 adet brandy 210 cl yapar. Bu miktarı 4'e bölerek haftalık 52 ünite alkol elde edilir. Şirket alkol politikası ise haftalık en fazla 28 ünite alkole müsaade etmektedir. 
İçkilerin içerdiği alkol miktarı yaklaşık olarak aşağıdaki tablodaki gibidir:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder