18 Mart 2017 Cumartesi

US Ballast Reporting Form Nasıl Doldurulur?

Amerika limanları varışı  en az 24 saat öncesi göderilmesi gereken Ballast Reporting Form'u aşağıdaki örnekler gibi doldurulur. 

Amerika otoritelerine email ile dosya gönderildiğinde kesinlike zip formatında göndermeyin. Resmi dairelerin virus tarama işlemi günlerce sürebilir ve bu da gecikmelere sebep olabilir. İlk gönderilen formu initial olarak daha sonra sizden düzeltme yapmanız istenirse, düzeltilen form 'corrected report' olarak gönderilmelidir.

Ballast raporunu email olarak nbic@ballastreport.org adresine gönderdiğinizde, herhangi bir onay gerekmeksizin gemideki ballastı basabilirsiniz. 

Aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi ilk olarak basılacak ballast suyunun kaynağı (source) yazılır. Daha sonra eğer ballast değişimi yapıldıysa (empty-refill exchange) olarak kaydedilir. Son olarak, tahmini olarak Amerika da basılacak ballast suyunun hacmi yazilir. Bu işlemlerde source, exchange ve discharge hacim değerlerinin aynı olmalıdır, aksi takdirde farkın kaynağı sorulur.

Tarih/pozisyon formatları alttaki formatları kullanın.


Eğer herhangi bir ballast değişim işlemi yapılmadıysa, nedeniyle beraber aşağıdaki gibi sadece source ve discharge to US waters olarak kaydedilir:


Eğer son liman kalkışında boş olan tanka açık denizde ballast alındığında, aşağıdaki gibi değişimin yapılmama nedeni olarak 'mid-ocean source' yazılarak  aşağıdaki gibi kaydedilir. Source olarak ballast alımının tamamlandığı pozisyon yazılır.


Gemide bulunan Ballast Treatment kullanıldıysa, aşağıdaki gibi kaydedilir. Bu kayıtta, ballast report formun ilk sayfasında gemideki ballast treatment system hakkında detayların (AMS ID gibi) girilmesi gereklidir.


Eğer Amerika limanında basılmayacak tank varsa, asağıdaki gibi 'Discharge to US Waters' volume sıfır olarak kaydedilir:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder