25 Mayıs 2016 Çarşamba

Denizcilik Fakültelerinde Yapılan Karıyer Günlerı Hakkında...

Öğrencilerle şirketleri buluşturan kariyer günleri denizcilik fakültelerinde son yıllarda revaçta. Öğrenciler başarılı organizayonlara imza atıyor.
Kariyer günleri  her sektörde olduğu gibi denizcilikte de şirketlerin reklam alanıdır.  Şirketlerden üst düzey yetkililerin gelip, öğrencilere hayal dağıttığı bir etkinliktir. Şirketlerin stajyer kontenjanları torpilli öğrenciler tarafından önceden doldurulmuştur.
Dandik bir powerpoint sunusuyla filolarının ne kadar büyüdüğünden bahseder dururlar. Bunlar kariyerini belirlemek isteyen öğrenciyi bağlamaz. Zam politikası, sosyal güvence, bonus sistemi, çalışma şartları, şirket içi eğitim ve sertifikasyon, kumanya/tatlı su, spor olanakları, terfi politikası ve ofise geçiş olanakları hakkında sözlü/yazılı elle tutulur bir bilgi yok.
Yanlarında şirketlerinde çalışan (güverte-makine) yeni mezun öğrenci yok. Peki öğrenciler kimin duruşuna, tipine, konuşmalarındaki ince noktaları ve gemilerindeki iş hayatının nasıl olacağını nereden bilecekler?
Öğrenciler, kariyer tercihi için ihtiyaç duydukları bilgilere her tip gemide çalışan mezun ağabeyleriyle yapacakları buluşmalarla ulaşabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder